Vodní slalomáři v peřejích připomněli památku Karla Krejčího. Triatlonisté honí Zajíce

Vítězem memoriálu Karla Krejčího ve slalomu na divoké vodě se stal jeho vnuk Jakub
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vítězem memoriálu Karla Krejčího ve slalomu na divoké vodě se stal jeho vnuk Jakub

V areálu Lídy Polesné se závodilo v peřejích. Martin Lindák dal dva góly a na jeden nahrál. Triatlonisté soutěžili u Mrhalu. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

V areálu vodních sportů Lídy Polesné v Českém Vrbném v Českých Budějovicích se závodilo v peřejích. Jedním z vrcholů dvoudenní akce byl memoriál Karla Krejčího ve slalomu na divoké bodě, který je věnovaný památce bývalého šéfa českobudějovického oddílu.

„Na Karla Krejčího vzpomínám jenom v dobrém. Oddíl dlouhá leta vedl a držel. My jsme navázali na jeho práci a myslím, že se to daří.“ „Dlouho tady působil, byl i správcem. Řekl bych, že on je otcem tohoto kanálu. Zařídil všechno, na čem tady dnes můžeme stavět,“ vzpomínali slalomáři.

Vítězem memoriálu Karla Krejčího ve slalomu na divoké vodě se stal jeho vnuk Jakub. V cíli svoji pouť mezi brankami popisoval: „Jelo se docela fajn, byla to taková minutovka, krátký sprint. První tři branky jsou docela složité, ale pak už to docela jde.

Vítězové jednotlivých kategorií na memoriálu Karla Krejčího:
K1 muži: Jakub Krejčí (SK vodní slalom České Budějovice)
K1 ženy: Eva Ornstová (Dukla Brandýs)
C1 ženy: Ema Přikrylová (VSK Rájec)
C2: Oldřich Weber - Radek Pospíchal (SK VS ČB)
C2: Petra Štěpánková - Anna Daňková (Šumperk)
C1: Václav Kuna (SK VS ČB)
C2 mix: Radek Pospíchal - Simona Pospíchalová (SK VS ČB)

Sportovní ozvěny výsledkově:

Triatlonisté se vydali do vody rybníka Mrhal. Ředitel závodu Karel Strolený potvrdil, že všichni pečlivě počítají body do seriálu Jihočeského poháru a honí také Zajíce. Tedy Václava. „Triatlonisté honí zatím marně, protože Venca Zajíců vede. Letos je to hon na Zajíce mezi triatlonisty, všichni to sledují a počítají každý bod,“ řekl. Nejvíc bodů u Mrhalu získal právě Václav Zajíc a také Šárka Grabmüllerová.

Fotbalisté hráli další přípravné zápasy. Vltavín - Táborsko 1:1, Dynamo České Budějovice - Benešov 2:0. Trenér David Horejš hledá složení základní sestavy a líbil se mu první poločas. „Ten výkon z naší strany byl velice dobrý a takhle nějak bychom si to asi představovali,“ komentoval.

V utkání devatenáctiletých ligové Dynamo otočilo zápas s Jihlavou a zvítězilo 3:1. Dva góly dal a na jeden nahrál Martin Lindák. „Slíbil jsem jim hattrick, ale dneska se to nepovedlo. Spokojený ale samozřejmě jsem. Při první akci jsem dostal skvělou nahrávku a šel jsem sám na bránu, při druhém gólu jsem prošel mezi obránci,“ popsal.

Čtěte také