Víkendový sport - výsledky

20. únor 2006

BASKETBAL

Ve druhé lize nestačily doma strakonické basketbalistky na soupeřky z Karlových Varů. Karlovarské basketbalistky potvrdily vedení ve skupině A2, k vítězství se ale dopracovaly až zlepšeným výkonem po změně stran.

Západočešky ve Strakonicích těsně vedly skoro celou první čtvrtinu, v jejím závěru ale sedmi body za sebou získaly výhodu domácí hráčky. O vedení přišly až tři minuty před hlavní přestávkou, ale až do konce třetí části se s favoritem dokázaly o výsledek přetahovat. Oběma týmům se nevedlo při střelbě, karlovarským hráčkám se ale přece jen dařilo více z tříbodové vzdálenosti. V poslední části si i díky zlepšené obraně vypracovaly až dvanáctibodový náskok a slavily třetí vítězství ze čtvrtého utkání v nadstavbě.

Strakonice - Karlovy Vary 66:76 (20:15, 34:34, 49:54).

Nejvíce bodů: Konvičková 25, Šujanová 10, Podskalská 9 - Větrovcová 24, Fabiánová 12, Magerčiaková a Sedláčková po 11. Rozhodčí: Nejezchleb, Večeřa. Trestné hody: 24/14 - 21/18. Fauly: 20:24. Trojky: 2:8. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Větrovcová.

HÁZENÁ

Ženy: Písek - Štart Bratislava 24:21 (13:13)

V interlize házenkářek porazil Písek - Bratislavu. Písek si připsal pátou výhru v sezoně, zápas s Bratislavankami rozhodl po změně stran. Osm branek nejlepší střelkyně Vachové hostujícímu týmu nestačilo.

Nejvíce branek: Keclíková 7, Kučerová 5, Kupková 4 - Vachová 8, Globanová, Obenrauchová a Kusendová po 4. Rozhodčí: Novák, Skružný. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 420.

Muži: Třeboň - Zubří 25:24 (13:14)

V dalším extraligovém zápase sice prohráli Třeboňští házenkáři úvodní poločas, ale nakonec dokázali nad druhým celkem extraligové tabulky nečekaně vydřít těsné vítězství.

Nejvíce branek: Dušek 6, Mošovský a Šulc po 5 - Titkov 5, Hrachovec a Hrstka po 4. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/3. Vyloučení: 6:4. ČK: Kubík (Třeboň). Diváci: 550.

HOKEJ

Jindřichův Hradec - Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Domácí vstoupili do dalšího utkání 1. hokejové ligy aktivně a od 3. minuty vedli po hezké akci Martina Davídka. Od druhé třetiny převzali hosté otěže zápasu do svých rukou a čtyřmi brankami zápas rozhodli.

Branky: 3. Davídek, 50. Kolář - 25. Roubík, 28. Fořt, 34. Domin, 37. Blanár, 43. Fišer. Rozhodčí: Blecha - Padevět, Klouda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 350.

VOLEJBAL

Liberec - České Budějovice 2:3 (-13, 16, 24, -25, -12)

První set se libereckým hráčům vůbec nepovedl, získali jen 13 bodů. Pak se ale karta obrátila a set byl zcela v režii domácích. Ti vyhráli i třetí sadu, tentokrát v dramatické koncovce. Ovšem pak se zase radovali Jihočeši a zápas dospěl do tie-breaku. Ten začali mnohem lépe hosté, odskočili až na sedm bodů a to už Dukla neměla šanci dohnat. I když se snažila závěr oddálit a odvrátila tři mečboly.

Rozhodčí: Došlík, Antušák. Čas: 140 min. Diváci: 510.

autor: čro čb | zdroj: ČTK