V Českém Krumlově poměřili své síly badmintonisté z 11 zemí

9. duben 2018

Volejbalový Jihostroj je v semifinále extraligy. Táborsko porazilo Vítkovice. Na jihu Čech se hrál skvělý badminton. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Mezinárodní badmintonový turnaj v Českém Krumlově přilákal pozornost předních hráčů evropských zemí. „Poprvé jsme tenhle turnaj hráli v září loňského roku a máme požádáno na příští rok. Snad vybudujeme tradici,“ řekl Radek Votava, který měl na starosti organizaci a jako trenér také výkony hráčů.

S účastí byli organizátoři spokojení. „Vždycky to závisí na tom, kdy je mistrovství Evropy. Loni po našem turnaji bylo mistrovsví Evropy, bylo tu 16 zemí a zhruba 130 hráčů. Letos máme znovu 130 hráčů, ale těch zemí je jenom 11, hodně hráčů je z Čech. Příští rok, myslím, budeme trhat rekord tohoto turnaje,“ dodal Radek Votava.

Jedním z účastníků byl domácí hráč Tomáš Švejda. „Myslím, že může být dobré se předvést před domácím publikem. Výhoda je, že můžu spát doma a dobře znám halu, trénujeme tu každý den, takže se orientuji v prostředí. Popravdě se mi ale líp hraje venku, tady je trošku nervozita a takový ten tlak,“ popsal.

Talentovaného badmintonistu teď mě čekají poslední turnaje před letní přípravou v Chorvatsku a Slovinsku. „Pak přichází letní přípravy a reprezentační kempy, potom se budu připravovat na mistrovství Evropy juniorů v Estonsku a mistrovství světa v Kanadě, pokud se tam nominuji,“ doplnil.

Sportovní ozvěny výsledkově:

V semifinále extraligy volejbalistů Jihostroj prohrál v Karlových Varech 1:3 a v sérii ztrácí 0:2 na zápasy. Další duel se hraje už v pondělí v Českých Budějovicích. „Myslím, že si každý musíme sáhnout do svědomí a zahrát co nejlepší výkon. Nemáme co ztratit, můžeme jenom získat v dalším zápase,“ komentoval blokař Peter Ondrovič.

Fotbalisté Táborska vyhráli ve druhé lize nad Vítkovicemi 1:0, ale Dynamo České Budějovice podlehlo Příbrami 1:2. Gól vítězů padl až v 90. minutě. Brankář Dynama Jindřich Staněk se hodně mračil. „Zase si necháme dát gól v posledních minutách, to je prostě špatně. Já nevím, co bych víc k tomu řekl,“ reagoval.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...