Úterní Noční linka: Máme doma myslivce

19. říjen 2021

Měli jste, nebo máte v rodině myslivce? Jaký je život s ním? A co obnáší angažovanost v mysliveckém spolku, být myslivcem, nebo manželkou myslivce? Je pravda, že kdo jednou propadne myslivecké vášni, dovede strávit hodiny na posedu a vše ostatní jde stranou? Myslivci říkají, že lidé vidí často jen střílení zvěře, ale po většinu roku je to prý hlavně péče o zvěř a brigády v lese, souhlasíte?

Blíží se hlavní část myslivecké sezóny a s níšoulačka, čekaná, slídění, vábení, společné hony, kruhová leč, ploiužení, naháňky...

Po lesích se to bude hemžit pány v zelených uniformách a jejich ženy se pomalu smiřují s tím, že partnery několik týdnů téměř neuvidí. Myslivost ale není jen lov a hon, ale také pečování o zvěř, o les, o přírodu. V mysliveckém desateru je psáno: Ke zvěři se chovej šlechetně, tuto chovej, zušlechťuj a chraň! neber na lehkou váhu čest svou myliveckou! Tuto vždy a všude chraň a braň!   

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.