Tvrz Klokočín

7. červenec 2011

Další zajímavým zastavením Jihočeského cestování je tvrz Klokočín, kterou najdete necelých 12 km od Písku a cca 2 km od předešlého výletu do Pohádkové kovárny. Tvrz Klokočín leží za obcí Maletice a cesta k ní je značená.

Tato tvrz už toho zažila opravdu mnoho, ale jejím nejvýznamnějším obdobím bylo natáčení filmu Markéta Lazarová v 60. letech 20. století, které na tuto tvrz umístil režisér František Vláčil.

Tvrz po zpustošení minulým režimem, dal do stávajícího stavu po několikaleté těžké práci současný majitel Mirko Bernas. Romanu Kostohryzovou provedl tvrzí i jejími výstavami právě Mierk Bernas.

0:00
/
0:00

František Vláčil si tvrz k natáčení Markéty Lazarové vybral prý proto, že na něj zapůsobila zvláštním zádumčivým až hrozivým dojmem. Ostatně to a mnoho zajímavého vám rád při návštěvě prozradí majitel Mirek Bernás, se kterým se na návštěvu tvrze můžete domluvit telefonicky na čísle: 608 555 107.

Cíl: Tvrz Klokočín, okres Písek
Dostupnost:
- auto: se dostanete přímo k tvrzi Klokočín, z hlavní trasy Písek – České Budějovice odbočíte na obec Maletice, z níž je tvrz značená, tvrz Klokočín je vzdálená 12 km jižně od Písku
- autobus: autobusová zastávka Protivín/Malešice (trasa Písek – Vodňany), od autobusové zastávky ke tvrzi cca 2 km
- kolo: k tvrzi se dostanete po modré a zelené turistické značce
Otevřeno: kdykoliv po telefonické dohodě
Vhodné pro: všechny věkové kategorie
Kontakt: http://www.icpisek.cz/docs/cz/atr18.xml, tel: Telefon: +420 382 271 261, Mobil: +420 608 555 107
GPS: 49°13'51.012"N, 14°11'10.297"E


Zvětšit mapu
autor: Romana Kostohryzová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?