Sobotní Noční linka: Spolu pod jednou střechou

20. leden 2024

Dobré vztahy s rodiči a prarodiči jsou důležité pro každého z nás. Ovšem pokud sdílíme jeden dům nebo velký být, může být náročné tyto dobré vztahy udržet a je třeba o ně pečovat. Záleží na rozdělení prostoru, stanovení pravidel a vzájemné toleranci. Právě o soužití velké rodiny bude dnešní Noční linka. 

Byly časy, kdy jste bydleli s rodiči? Jak na to vzpomínáte? Jak vám to šlo a jaká pozitiva vám to přineslo? Co vás to naučilo? Mělo to nějaká úskalí? Bydlíte i v současné době například s vnoučaty a jejich potomky? Jaké to je? Jaká pravidla jste si stanovali nebo to nebylo potřeba? Jaké výhody mezigenerační soužití přináší?

Těšíme se na vaše inspirativní příběhy a zkušenosti! Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.