Sobotní Noční linka: Směnný provoz ANO nebo NE?

28. leden 2023

Dnešní Noční linku budeme věnovat naším pracovně aktivním létům. Budeme se vás ptát, jestli jste pracovali ve směnném provozu a jaké to bylo. Nebo na směny stále pracujete?

Jak jste zvládali noční směny? Jak se dají přežít ”dvanáctky”? Našli jste ve směnování nějaké výhody? Pracovali jste na celý úvazek nebo částečný? Zůstávali jste v práci dobrovolně přesčas? Mimochodem, věděli jste, že absolutně nejvíce času v práci tráví pracující v asijských zemích, třeba v Thajsku či Japonsku? Rekord drží Korejci - přes 2 300 hodin ročně. Zaměstnavatelé tu nejsou příliš zákonem omezeni a zaměstnanci v podstatě mohou pracovat i sedm dní v týdnu dvacet hodin denně! 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.