Sobotní Noční linka: Kdy začínáte s přípravami na Štědrý den?

1. prosinec 2018

Dostala jsem roztomilý e-mail, v jehož příloze byl obrázek zcela vyčerpané matky s koštětem a kbelíkem v ruce a pod obrázkem byl text: Dámy ,uvědomte si že na Štědrý den k Vám přijde Ježíšek a ne hygienická stanice!

Nicméně už v minulé Noční lince jsem se dozvěděla, že některé posluchačky už mají umytá okna a pomalu začínají připravovat těsta na cukroví!

Jak máte rozdělené úkoly, aby doma v ten velký svátek bylo jako na zámku a vy dámy jste nebyly zcela vyčerpané? Podílí se na přípravách také váš manžel a děti? A pokud ano, jaké úkoly zvládají a co raději uděláte sama?

Musí být nutně umytá okna a na nich běloskvoucí záclony? Vydrhnuté parkety, lesknoucí se podlaha? Zdobíte nejen byt, ale také dům? A jak se vám líbí jeleni a chaloupky z barevných žárovek před některými domy?

Kdo a jak nakupuje dárky? Tlačíte se v supermarketech anebo využíváte internet?

Tohle a mnohem víc probereme v sobotní Noční lince a po půlnoci zapálíme první adventní svíčku.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.