Sobotní Noční linka: Jaký byl letošní svátek Tří králů?

7. leden 2023

Víte, proč Tři králové obcházejí pravidelně v tomto čase domy a přejí krásný nový rok? Co se skrývá za touto tradicí?

Jaké bylo vaše letošní koledování? Chodí ve vaší obci nebo městě koledovat slavná trojice Kašpar, Melichar a Baltazar? Chodili jste kdysi v převlecích po domech i vy sami? Jak to dříve vypadalo? Bylo to stejné jako v nynější době? Jaké další akce a aktivity byly s tímto svátkem spojené? Otevíráte v současné době vždy a všem koledníkům nebo se bojíte podvodníků? Nahlédněte s námi více do hloubky tradice Tří králů!

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.