SK České Budějovice nestačil na Zlín

5. srpen 2003

Fotbalisté Tescomy Zlín porazili v dohrávaném utkání druhého kola první ligy v drnovickém azylu České Budějovice 2:0.

Branky vstřelili v závěrečné půlhodině zápasu Mucha a Gomes. Hosté sice měli po většinu utkání územní převahu, v koncovce ale nenašli způsob jak překonat brankáře Baránka.

Aktivněji vstoupili do utkání budějovičtí fotbalisté, kteří jednoduchými kombinacemi ve středu hřiště často uvolňovali do šancí oba útočníky. Už ve 3. minutě se protáhl po levé straně Lafata a jeho přízemní střela mířila do tyče. Po dvaceti minutách opomenula zlínská obrana pohlídat Čápa, jehož sólový útok z levé strany zachránil až brankář Baránek. Zlín nemohl dlouho chytnout správný herní rytmus, vázla zejména spolupráce středových hráčů a proto se také jen zřídka dostávali jeho útočníci ke střelbě. První vážnější příležitost měl ve 22. minutě Gomes, jehož přízemní ránu stačil brankář Seman krýt. Až v závěru poločasu se začala dařit domácím i útočná hra. Tlak se projevil třemi rohovými kopy a po Koubského hlavičce hned při prvním z nich vykopl míč z brankové čáry Vozábal. I po změně stran měly Budějovice územní převahu, ale obrana Zlína stačila tlaku odolávat a soupeře nepustila do bezprostřední střelecké příležitosti. Čekání na chybu soupeře se domácím vyplatilo. V 66. minutě po rychlém protiútoku se míč dostal k Muchovi, jenž tvrdou ránou z dvaceti metrů k tyči skóroval. Po inkasované brance budějovičtí fotbalisté ve snaze o vyrovnání ještě více otevřeli hru. Vysocí zadáci Zlína ale pohodlně sbírali centrované míče a přízemní kombinační hře hostů chyběla přesnost. Sedm minut před koncem nechala jejich obrana na hranice trestného území zcela volného Gomese, jenž s přehledem přehodil brankáře Semana a druhým gólem rozhodl definitivně o vítězství Zlína.

autor: čro čb | zdroj: ČTK