Recepty na překonání kocoviny. Některé jsou ovšem jen na vlastní nebezpečí

Některé tipy a rady z dob minulých jsou opravdu pouze na vlastní nebezpečí. Třeba ty, které mají postavit tělo na nohy po velkém flámu. Jednoduše nás mají zbavit kocoviny. Tady jsou.

Po flámu posnídejte vždy syrovou nastrouhanou bramboru. Účinný je také nápoj z povidel. Rozšlehejte je se skleničkou láku z okurek, dobře osolte a opepřete. Stejně tak pomůže ocet silně solený a pepřený.

A nakonec ještě mírnější způsoby, jak vyhnat alkohol z jater a doplnit tělu to, co mu schází. Jezte syrové zelí nebo kapustu a uvařte si silnou česnečku se sádlem. Jak ty starodávné rady poslouchám, mám pro vás také jednu. Pijte večer tak, abyste se ráno nemuseli z kocoviny léčit. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová