Páteční Noční linka: Střípky minulosti – retro poklady, které zůstávají (nejen) v srdci

5. duben 2024

Připojte se k naší Noční lince, kde se podíváme na poklady minulosti, které jsou stále živé a funkční.

Jaké staré věci máte doma, které byste za nic nevyměnili? Sdílejte s námi své příběhy o šicích strojích, truhlách, fotoaparátech a dalších věcech, které jsou stále součástí vašeho života. Povídejte nám o tom, jak vás tyto retro kousky spojují s vašimi předky a jaké vzácné chvíle připomínají.

Jaké vzpomínky máte s těmito věcmi spojeny? Co vás při pohledu na ně napadá? Jaký je pro vás význam těchto retro pokladů? Proč jsou pro vás důležité? Jaké jsou vaše rady pro ty, kteří by chtěli začít sbírat a udržovat retro věci? Jak najít ty pravé poklady a starat se o ně?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.