Páteční Noční linka: Jaký byl pro vás rok 2019?

3. leden 2020

V čem byl uplynulý rok pro vás pěkný a co vám důležitého přinesl? Byl to rok, ve kterém jste si splnili svá přání a očekávání, nebo naopak toho mnoho podle vašich plánů nevyšlo? A čím pak to asi bylo?

Mnozí z nás na konci starého a na prahu nového roku často trochu bilancujeme a uklízíme si v našich duších a myslích. Přemýšlíme, proč se nám uplynulý rok povedl či naopak vůbec ne a určitě si také klademe otázky, co bychom měli udělat proto, abychom se měli lépe a my samotní i naše okolí mohlo být třeba šťastnější! A co vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.