Páteční Noční linka: Jak budete vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou?

25. červen 2021

Čím byla pro vás? V jakých filmových nebo divadelních rolích vás zaujala? Za co jste ji obdivovali? Co vytvářelo její osobnost? Měli jste někdy možnost osobního setkání s touto šarmantní dámou? Možná jste ji zažili i v rodných Šlapanicích u Brna?

Právě dnes se konalo poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou v kostele svaté Anežky České v Praze na Spořilově. Zádušní mše a uložení na hřbitově se uskuteční o týden později 2. července v jejích rodných Šlapanicích u Brna.

Oblíbená herečka známá hlavně jako filmová Popelka zemřela 9. června. Ztvárnila mnoho filmových i divadelních rolí, především v pražském Činoherním klubu.

S láskou, obdivem a úctou na ni vzpomínají fanoušci, herečtí kolegové i filmoví a divadelní režiséři. A jak na ni budete vzpomínat vy? Čím vám utkvěla v paměti a v srdci? Vaše vyprávění si rád poslechne moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová