Páteční Noční linka: Co je pro vás pohoda?

1. říjen 2021

Jak vypadá vaše pohodová chvilka? Je to šálek kávy se zákuskem? Zavřené oči, vůně svíčky a ticho? Procházka přírodou? Prohlížení fotek nebo kniha s horkým čajem a zapáleným krbem?

Je pro vás naopak synonymem pohody něco aktivnějšího? Jízda pěknou krajinou, ať už na kole nebo autem, cestování do méně známých míst nebo třeba nakupování něčeho, co udělá radost vám, vašim blízkým? Díky čemu se dokážete dostat do pohody i přesto, že máte starosti, stres nebo strach? Jde to vůbec? Měl by se to člověk naučit? A jak?

Od dnešního dne si můžete naladit novou stanici Českého rozhlasu – Český rozhlas Pohoda. Hrát vám budeme hlavně česky nejrůznější žánry od country, přes folk, pop, swing po dechovku. Připravujeme pořady, které vás naladí na tu správnou vlnu, ať už z oblasti historie, zdraví, vědy, místopisu nebo populárně naučné. A to ve formě rozhovorů, četby, medailonků, rozhlasových her i hudebních pořadů. A chybět nebude ani Noční linka pro ty, kteří si Český rozhlas rádi naladí i kolem půlnoci.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.