Nedělní Noční linka: Školní poučky a praktický život
Jakou poučku, vzoreček ze školní matematiky si dodnes pamatujete? Byly vám k něčemu v praktickém životě vzorečky z fyziky? A co takhle valenční koncovky -ný, -natý, -itý, -ičitý?
Před několika hodinami se rozdávala pololetní vysvědčení. A možná že tenhle “poločas” i ve vás vyvolal vzpomínky na školní léta. A dost možná, že jste na tom jako spisovatel Robert Fulghum, který říká, že všechno, co v životě opravdu potřeboval, se naučil ve školce. Nic proti exaktním vědám, ale položili jste si někdy otázku, co z učiva matematiky, fyziky či chemie jste v životě opravdu zužitkovali?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je vlastně nežádoucí olizovat namrzlé zábradlí, lít vodu do kyseliny, nebo jak v praxi využít Pythagorovu větu? A dá se vlastně to, čím vás školní léta vybavila, vůbec najít v osnovách? Ty, kteří zaloví v paměti a vzpomenou si, kterou fyzikální poučku či matematický vzorec ve svém životě opravdu využili, rád v Noční lince přivítá Borek Kapitančik.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.