Nedělní Noční linka: Jak motivovat děti současné generace?

3. únor 2019

Jak motivujete děti k učení? Pomáhají vám v tom známky, finanční odměny, nebo na to jdete úplně jinak? Jak docílíte toho, aby doma děti uklidily nebo vám s něčím pomohly?

Je podle vás těžší motivovat děti dnešní generace v porovnání s tím, na co vzpomínáte ze svého dětství, dospívání? Dokážete pro děti vymyslet něco natolik zajímavého, aby na chvíli zapomněly na mobilní telefony a tablety? Je podle vás dnešní generace dětí laxnější, náročnější, nebo je naopak my dospělí často vůbec nechápeme?

Některé děti motivují odměny ve formě sladkostí, dárků nebo třeba vyššího kapesného, pro jiné je důležitá dobrá známka. Častou motivací je i čas strávený u počítačů, mobilních telefonů, ale také setkání s kamarády, oblíbený kroužek nebo nové domácí zvíře.

Někteří rodiče se snaží v dětech nastavit přirozenou motivaci – učím se, protože chci vědět víc, uklízím, protože chci žít v čistém prostředí, pomáhám rodičům, protože jim chci udělat radost. Jakou máte zkušenost vy?

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.