Neděle: Zaměstnání jako koníček a poslání

15. květen 2016

Byla, nebo je, pro vás vaše práce koníčkem? Toužili jste po konkrétním zaměstnání a ono to vyšlo? Čemu jste se v životě věnovali, co vás živilo, ale i naplňovalo? Pracovali jste v oboru, který jste milovali a bavil vás kontakt s lidmi, pomoc druhým? Našli jste práci, která pro vás byla zároveň posláním?

Do Noční linky nám napsala paní Jitka ze severních Čech. Je ošetřovatelkou v jednom domově, stará se o staré bezbranné lidi. Svou práci bere i jako poslání a je ráda, že může pomoci druhým. Zvlášť senioři v dnešní době čekají na vlídné slovo. Jsou rádi, že se o ně někdo zajímá a najde si na ně čas.

Paní Jitka vždy chtěla pomáhat a být lidem na blízku. I když je to velmi náročná práce, pocit pomoci druhým ji dobíjí. Sílu do jejího života jí dodávají i prostá slova díků. A paní Jitka píše, že moc ráda poslouchá Noční linku a ráda by slyšela i od vás, zda přistupujete ke své práci s pokorou a radostí, jestli je to i pro vás poslání a zda vás to, čemu jste se v životě věnovali, obohatilo a těšilo.

autor: kas
Spustit audio