Našli jste odvahu na změnu?

26. červenec 2019

Přestěhovali jste se? Změnili jste přátele? Přestali jste se ohlížet na názory druhých a naučili jste se jednat podle svého uvážení? Co vás ke změně vedlo? Jaká byla ta poslední kapka?

Jaké zásadní rozhodnutí jste v životě udělali? Dokázali jste odejít z nepovedeného manželství i přesto, že vás čekaly soudy a tahanice o majetek? Odešli jste ze zaměstnání, i když jste nevěděli, zda najdete jiné místo?

Vlastně omylem jsem před pár dny vyslechla rozhovor. Stála jsem ve frontě na zmrzlinu a přede mnou si povídali dva čtyřicátníci o starším bratru jednoho z nich. Prý se po padesátce dočista zbláznil: „Našel si mladou kočku a pořád s ní jenom cestuje. Ze Zélandu do Austrálie, v Číně byli, do Kanady se chystají. Vždycky byl ve firmě od rána do večera, všechno pro zaměstnance, a teď ho tam člověk nevidí a hlavně jenom aby to vydělávalo. Úplně se pomát a není s ním vůbec řeč," kroutil hlavou čtyřicátník a dodal něco v tom smyslu, že jeho to snad nečeká. Ale co ho vlastně nečeká?  

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.