Našli jste odvahu na změnu?

26. červenec 2019

Přestěhovali jste se? Změnili jste přátele? Přestali jste se ohlížet na názory druhých a naučili jste se jednat podle svého uvážení? Co vás ke změně vedlo? Jaká byla ta poslední kapka?

Jaké zásadní rozhodnutí jste v životě udělali? Dokázali jste odejít z nepovedeného manželství i přesto, že vás čekaly soudy a tahanice o majetek? Odešli jste ze zaměstnání, i když jste nevěděli, zda najdete jiné místo?

Vlastně omylem jsem před pár dny vyslechla rozhovor. Stála jsem ve frontě na zmrzlinu a přede mnou si povídali dva čtyřicátníci o starším bratru jednoho z nich. Prý se po padesátce dočista zbláznil: „Našel si mladou kočku a pořád s ní jenom cestuje. Ze Zélandu do Austrálie, v Číně byli, do Kanady se chystají. Vždycky byl ve firmě od rána do večera, všechno pro zaměstnance, a teď ho tam člověk nevidí a hlavně jenom aby to vydělávalo. Úplně se pomát a není s ním vůbec řeč," kroutil hlavou čtyřicátník a dodal něco v tom smyslu, že jeho to snad nečeká. Ale co ho vlastně nečeká?  

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?