Narozeninový koncert Pavlíny Jíšové

21. září 2012
Pavlína Jíšová oslavila své jubileum se svou dámskou kapelou a fanoušky

Moderátorka Folkové jíšky Pavlína Jíšová oslavila životní jubileum se svou dámskou kapelou živým koncertem. Ve čtvrtek 20. září 2012 se ve Studiovém sálu Českého rozhlasu České Budějovice budějovická rodačka představila v roli zpěvačky, kytaristky a autorky písní.

Doprovodily ji dámy, které nejsou v živé koncertní Folkové jíšce žádnými nováčky. Multiinstrumentalistka Petra Šany Šanclová (akustická kytara, elektrická kytara, mandolína, zpěv) už účinkovala v živé Folkové jíšce v seskupení Bokomara. Další členkou sestavy je dcera Pavlíny Jíšové Adéla Jonášová (akustická kytara, piano, irské flétny, mandolína, zpěv). Basa tvrdí muziku – basistku Romanu Tomáškovou není třeba více představovat – na basovou kytaru doprovázela banjistu Vojtu Zíchu jako členka jeho kapely Druhá míza a zároveň se předvedla jako kapelnice a kytaristka s dámským triem Přelet M. S.

Pavlína Jíšová se hudbě věnuje celý život a patří k výrazným zpěvačkám české folkové a country scény. Její hlas je možné slyšet na více než šedesáti albech. Během své kariéry vystupovala se skupinami Minnesengři, Žalman a spol., Nezmaři, Druhá tráva a několik písní natočila i s Michalem Tučným.

Své písně, texty a hudbu nyní představuje především ve své kapele Pavlína Jíšová a přátelé, ve které se také doprovází na akustickou kytaru. Kromě aktivní koncertní činnosti se Pavlína Jíšová věnuje prezentaci hudby v Českém rozhlase České Budějovice v pravidelné hudební relaci „Folková jíška Pavlíny Jíšové“, kterou připravuje jako scénáristka a moderátorka.