Na desetikilometrové trati porazila Neumannová všechny soupeřky

26. listopad 2004

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová vyhrála podvanácté v kariéře závod Světového poháru.

Přemožitelku nenašla dnes na desetikilometrové trati volnou technikou ve finském Kuusamu, kde česká reprezentantka porazila těsně o 1,3 vteřiny Estonku Kristinu Šmigunovou.

Jednatřicetiletá Neumannová běžela nejrychleji od začátku závodu. Lyžařky absolvovaly dvakrát pětikilometrový okruh a písecká rodačka měla nejlepší čas na obou měřených mezičasech. V poslední třetině desítky už bojovala o vítězství jen s Ruskou Natalií Baranovovou-Masolkinovou a Šmigunovou, která čtyři kilometry před cílem ztrácela na Češku přes dvanáct sekund. V závěru tentokrát Neumannová vydržela se silami a nástup Estonky odrazila. V cíli se česká závodnice svalila vyčerpáním na pravý bok a na sněhu dlouho oddychovala. Pak opřená o lyže s napětím sledovala závěr Šmigunové, která ji už ale o výhru nepřipravila. Další česká běžkyně se do bodované třicítky nevešla. Kamila Rajdlová dojela s tříminutovým odstupem osmapadesátá.

Výsledky: Ženy - 10 km volně: 1. Neumannová (ČR) 26:58,1 min., 2. Šmigunová -1,3, 3. Baranovová-Masolkinová (Rus.) -7,8, 4. Björgenová (Nor.) -29,3, 5. Künzelová (Něm.) -37,3, 6. Čepalovová (Rus.) -40,0, 7. Lassilaová-Riittaová (Fin.) -46,1, 8. Ševčenková (Ukr.) -48,0, 9. Kurkinová (Rus.) -51,1, 10. Pedersenová (Nor.) -55,2, ....58. Rajdlová -3:02,5, 60. Erbenová -3:05,2, 62. Janečková (všechny ČR) -3:12,9.

autor: čro čb | zdroj: ČTK