Láska Davida Čermáka k BMW se zrodila před dvaceti lety. Své modely vystavuje v galerii Mariánská

Výstava ‚Umění žít BMW‘ v českobudějovické galerii Mariánská
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výstava ‚Umění žít BMW‘ v českobudějovické galerii Mariánská

Umění žít BMW. Takový je název výstavy v českobudějovické galerii Mariánská na stejnojmenném náměstí.

Za vším stojí David Čermák. „Přemýšlel jsem o názvu té výstavy. Myslím, že když jsme na té straně dobrého žití, můžeme říct, že umíme žít svůj život a jsme umělci,“ vysvětlil.

BMW vášeň

David není malíř ani grafik, je to sběratel modelů vozů BMW a milovník skutečných aut. „Je tu 203 modelů v poměru jedna ku osmnácti, dále ucelená sbírka modelů Art cars, které v určité době pomalovali umělci. Vše, co je spojené s BMW, mám rád, nejenom auta.“

Láska začala před dvaceti lety, tehdy chtěl David Čermák pracovat v zahraničí a svého přítele – automechanika se ptal, co si má koupit. Odpověď zněla – buď Mercedes, Audi nebo BMW.

„V inzerátu bylo auto, dojeli jsme se na něj podívat, líbilo se mi. Vozilo mě do Itálie do práce, nikdy mě nezklamalo a k té značce jsem získal citovou vazbu,“ dodal.

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

V Dámské jízdě dále nechybí pozvání na Mama Market nebo také výstavu motýlů. A dozvíte se rovněž, proč pečovat o lymfatický systém a o svou psychiku.