Jihočeští posluchači poznali zákulisí svého rozhlasu

Český rozhlas České Budějovice připravil na sobotu 24. dubna od 9.00 do 16.00 Den otevřených dveří ve své budově v ulici U Tří lvů 1. Budovou rozhlasu provázeli lidé, jejichž hlasy jsou důvěrně známé z jihočeského vysílání na frekvenci 106,4 MHz.

Zájemci si prohlédli vysílací pracoviště, rozhlasová studia a nechyběla ani prohlídka unikátního regionálního rozhlasového archivu uchovávajícího zvukové nahrávky od vzniku jihočeského rozhlasového vysílání v roce 1945. Návštěvníci poznali přípravu zpravodajské relace a viděli, jak vzniká pořad.

Ve Studiovém sále jsme připravili hudební program pro veřejnost zdarma. Od 10.00 zahrála dechová kapela Libkovanka, ve 12.00 vystoupil dětský pěvecký sbor Canzonetta a od 14.00 se mohli návštěvníci těšit na Rozhlasový swingový orchestr Českého rozhlasu České Budějovice a jeho sólisty Petru Chebníčkovou, Alenu Čechovou a Jana Kopečného.

Činoherní studio bylo od 11. hodiny místem pro besedu k projektu „Jihočeské zvony“ s redaktorem Janem Kopřivou a mistrem zvuku Markem Svobodou. Od 13 hodin se pak mohli zájemci setkat s hudebním dramaturgem Zdeňkem Voráčem, který pohovořil o hudbě a výběru skladeb do nejposlouchanějšího pořadu Písničky pro radost.

Po celý duben prezentoval Výstavní prostor denní rozhlasové kavárny tvorbu jihočeského fotografa Karla Šlejhara pod názvem „Z reality do snů…“. Výstava zachycuje převážně ženy a dívky od reálného zobrazení až po montáže a snové vize z let 2008 až 2010.

Spustit audio
autoři: Tomáš Kollarczyk , Miroslav Tichák