Jaroslav Samson Lenk, album Pohoda a pohodová lednová folková jízda s Máky a New Christy Minstrels

Album Pohoda bylo vydáno už v roce 1988, tedy za minulého režimu. Ovšem některé písničky z něj mají stálou platnost. Staly se tedy postupem doby klasikou. Stejně tak hudba zámořských New Christy Minstrels.

Hudební pořad Folkový antikvariát připravil a slovem provází Pavel Zajíc ze skupiny Nezmaři. Tentokrát nabídne písničky pro pohodový začátek roku a vezme posluchače za Jardou Samsonem Lenkem, skupinou Máci a do doby, kdy vznikalo slavné album Pohoda.

Máci byla kapela, která se stala jedním z mnoha Samsonových projektů a písničky, které přinesla se dodnes hrají u táboráků i po hospodách.

Koneckonců, už jen názvy skladeb Pohoda, Kdoví, co bude pak, Laciný víno, Katce, Na konečné a dalších, jsou pro mnoho lidí známé tak, že jakmile si přečtete jejich název, naskočí vám automaticky v hlavě jejich melodie. 

Poslechněte si je online.

Ve druhé části Folkového antikvariátu pak Pavel Zajíc připomene New Christy Minstrels, americkou kapelu založenou Randym Sparksem v roce 1961.

autor: Pavel Zajíc | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová