Jak se zbavit octomilek? Babské rady doporučují ocet a prevenci v podobě dezinfekce
Co dělat proti malým muškám, které se tvoří na ovoci a hlavně na zbytcích v odpadkovém koši? Octomilky bohužel mají neuvěřitelnou schopnost rychlé reprodukce. Samička dokáže do hnijícího ovoce naklást stovky vajíček, ze kterých se za tři dny vylíhnou nové mušky.
První pomocí proti těmto hejnům může být vysavač. Vyzkoušet můžete i past z octa: nalijte ho do sklenice, kterou zakryjte kuchyňskou fólií, připevněte gumičkou a udělejte několik malých otvorů, aby se ovocné mušky dostaly dovnitř.
A jaká je prevence před tímto drobným hmyzem, který je znám pod různými názvy – vinné mušky, ovocné mušky, kvasné nebo banánové mušky? Nenechávejte v domácnosti zbytky jídla, pravidelně vynášejte odpadky a dezinfikujte pracovní desku i kávovar.
Octomilky kladou vajíčka i do květináčů, pokud je v nich substrát příliš vlhký. V takovém případě se budou množit stejně jako další nepříjemné mušky, například svilušky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.