Hokejisté zvítězili a jsou opět v čele první ligy

14. říjen 2004

Do čela první hokejové ligy se dostaly České Budějovice, které ve středu deklasovaly Olomouc 9:0.

Z prvního místa sesadily Ústí nad Labem, které doma podlehlo Berounu těsně 2:3, a mají před Severočechy náskok dvou bodů. Na třetí pozici se posunul Chomutov, jenž vyhrál derby v Kadani 2:1.

Na kanonádě Jihočechů se dvěma góly podílel Václav Prospal, jednou se trefila i další posila z NHL Radek Dvořák. Za Hanáky nastoupil útočník Caroliny Pavel Brendl, jenž se v minulých dnech nedohodl na angažmá v německém Krefeldu, ale ani on debakl nezmírnil. Budějovičtí se sice téměř půl hodiny střelecky hledali, ve 27. minutě ale Gýna prvním zásahem spustil brankostroj. Čtyřmi trefami během sedmi minut, z nichž jednu dosáhli v oslabení, domácí hráči soupeře srazili na kolena. V závěru byli Hanáci nedisciplinovaní, pět hráčů najednou sedělo na trestné lavici a Budějovičtí přidali tři góly z přesilovek. Naopak domácí gólman Chábera v závěrečné třetině vychytal samostatné nájezdy Najdka, Smejkala a Brendla a připsal si třetí nulu v sezoně. V Ústí se diváci dočkali prvního gólu až v samém závěru druhé třetiny, kdy Horčička využil chybu domácí obrany a nadvakrát překonal Sáblíka. Severočeši pak ve třetí třetině dvakrát vyrovnávali, Berounu ale dvě minuty před koncem zajistil v přesilovce pět na tři svým druhým gólem v utkání vítězství Horčička. Ústí pak hrálo přesilovku, odvolalo brankáře, ale znovu vyrovnat se mu nepodařilo. Ze dna tabulky se dostal Písek díky vítězství 6:5 v prodloužení nad Havířovem. Výhru Jihočechům zajistil Simek, který gólem v nastaveném čase zkompletoval hattrick. Poslední je Třebíč, jež poprvé prohrála pod vedením nového trenéra Josefa Horešovského. Opavě podlehla 2:4.

autor: čro čb | zdroj: ČTK