Hokejisté Č. Budějovic utrpěli pátou porážku v řadě

24. listopad 2003

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v 26. extraligovém kole na ledě pražské Slavie 1:3 a připsali si pátou porážku za sebou.

Domácí naopak i díky brance a asistenci Milana Antoše zabrali po dvou předešlých prohrách.

Do souboje celků, kterým se předešlé zápasy nedařily, nasadili domácí brankáře Hronka místo jedničky Málka. Na rozdíl od předešlého vzájemného duelu v této sezoně, který skončil bez branek, se diváci tentokrát gólů dočkali. Českobudějovického Kučeru totiž překonal již v sedmé minutě Antoš, kterého našla zcela nekrytého Kolaříkova přihrávka. Když poté za zády nejistého hostujícího gólmana skončila i střela Hrušky, dostal příležitost českobudějovický náhradník Chábera. Ještě však než juniorský brankář přijel na led, stihl Kučera vzteky rozlámat hokejku o konstrukci své svatyně. Dvoubrankové vedení domácí ukolébalo, i když se do listiny střelců mohli zapsat Kvapil či Martinec. Místo toho však inkasoval Hronek, jemuž mezi betony propadl lehký Bělohlavův pokus. Nejtěsnější rozdíl opět slávisty probudil, přidali na aktivitě a začali zle zatápět před Cháberou. Ten si dlouho počínal zdatně, ale čisté konto přesto neudržel. Nedosáhl totiž na Pojkarův pokus od modré. Jihočeský junior si ale jinak vedl v Edenu znamenitě. Zuby si na něm vylámali Antoš, Staněk a Martinec, akrobatickým zákrokem poté zlikvidoval i velkou Hruškovu šanci. Slavistický kanonýr nebude na Cháberu rád vzpomínat, neboť proti němu neuspěl ani v 53. minutě. Českobudějovičtí se snažili zdramatizovat duel, naráželi však na připraveného Hronka. O závěrečný nápor je poté připravil faul Jasečka a první polovinu základní části tak zakončí na posledním místě tabulky.

autor: čro čb | zdroj: ČTK