Fotografická výprava herečky Dany Verzichové a její maminky po Jižní Americe

3. září 2013

Výstavní prostor denní kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice v září nabízí fotografickou ochutnávku Jižní Ameriky.

Vydejte se prostřednictvím snímků herečky Jihočeského divadla Dany Verzichové a její maminky do Uruquaye, k vodopádům Iquazů, do Argentiny, Chile, Bolíbie a Peru. Cestu zakončíte v ráji leguánů a obřích želv - na Galapágách. Vernisáž se uskuteční v pondělí 2. září 2013 od 17 hodin.

Fotografie vznikly koncem léta 2007 při cestě po Jižní Americe, kde Dana a Hana Verzichovy strávily celkem 10 týdnů - zažily mnohá dobrodružství, viděly věci nevídané a seznámily se se spoustou zajímavých lidí. Svou cestu nazvaly DAHAEX 2007 – Dáda, Hanka, Expedice 2007.
Neuvěřitelnost jejich cesty nespočívala jen v exotických dálavách, ale i ve způsobu, jakým cestu naplánovaly a posléze realizovaly.

„Na počátku naší výpravy bylo jen mé snění, podívat se ještě jednou do Uruguaye, kde jsem pobývala v dětství. Když syn Tomáš začal pracovat na letišti, začala se vzhledem k jeho profesi rýsovat možnost výhodně získat letenky. Snění tak dostávalo konkrétní tvar. V tomto okamžiku se se svými sny připojila Dáda. Podařilo se jí vyhrát slušně honorovaný konkurz a věnovala vydělané peníze na oltář našeho vysněného dobrodružství,“ prozradila Hana Verzichová.

Během jejich cesty nafotily celkem 15 tisíc fotografií, sedm tisíc z nich zarchivovaly, tisícovkou se chlubí známým a kamarádům a ty nejzajímavější ukazují ve Výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.