Fotbalisty z jihočeského Oseku, kteří nastupují v krajském přeboru, trénuje legendární Jindřich Dejmal

18. září 2023

Fotbalový klub v Oseku na Strakonicku angažoval legendárního trenéra Jindřicha Dejmala. Autor Sportovních ozvěn Kamil Jáša zajel na zápas s Jankovem a mluvil s Jindřichem Dejmalem o odkazu Václava Ježka.

Trenér Jindřich Dejmal v minulosti vedl třeba českobudějovické Dynamo nebo pražskou Slavii. Dodnes vzpomíná na Václava Ježka, který v roce 1976 přivedl tým Československa k titulu mistrů Evropy.

„To je pro mě číslo jedna. Měl jsem to štěstí s ním pracovat, to byla ta největší škola. On zdůrazňoval, že hráčům můžu vytknout cokoli, ale až tehdy, když zjistím, že věří tomu, co dělám. Říkal: Udělej všechno pro to, aby ti věřili,“ vzpomínal.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.