Firmy s žalobou neuspěly, stavební uzávěra u budoucí D3 u Hůry na Českobudějovicku se rušit nebude

Krajský soud v Českých Budějovicích dal za pravdu Jihočeskému kraji a ten tak nemusí rušit stavební uzávěru na pozemky v ochranném pásmu plánované dálnice D3 u obce Hůry na Českobudějovicku.

„Tak jak dnes užívá firma HVN a Altsame svůj areál, může ho využívat dále, může provádět údržbu staveb. Pouze nesmí realizovat nové stavby, a to jenom za podmínky, že by tyto stavby ohrozily budoucí realizaci stavby dálnice,“ vysvětlila Daniela Režábková z odboru územního plánování Jihočeského kraje.

„Navíc areál těchto firem je v ochranném pásmu pouze zčásti, to znamená, že na zbylé části mohou dělat, co potřebují,“ upozorňuje Režábková.

Dotčeným firmám se rozhodnutí nezrušit stavební uzávěru nelíbí. „Nám tím zasáhli i do areálu, kde jsou stavební pozemky a tak dále, teď nám to tím omezují. Nám uvolní stavební uzávěru až po dokončení D3 – to může být taky 50 let,“ obává se jednatel firmy HVN Logistic Michal Hřebík.

„Samozřejmě bereme rozhodnutí soudu na vědomí, přesto si myslíme, že verdikt není správný. Nicméně my jsme ještě neobdrželi odůvodnění krajského osudu, takže nevíme, co v něm je. Potom se samozřejmě rozhodneme, co a jak dále,“ dodává Hřebík.