Dynamo po výhře opustilo dno tabulky

19. září 2005

Souboj dvou týmů z konce druholigové tabulky zvládli lépe fotbalisté Českých Budějovic, kteří vyhráli na hřišti béčka Sparty 3:2.

Jihočeši dokázali téměř stoprocentně využít své šance a po sedmém kole opustili poslední příčku, od níž jen bod nyní dělí sparťany. Hosté se dostali do vedení ve 23. minutě, kdy Vozábal našel ukázkovou kolmicí za sparťanskou obranou Plocka, a ten se štěstím prostřelil vyběhnuvšího Bičíka. Po půlhodině hry se liduprázdná Letná dočkala vyrovnání. K trestnému kopu nařízenému za faul na Jeslínka se postavil Pergl a namířil ho do levého spodního rohu Belicovy branky. Jenže neuběhly ani čtyři minuty a Budějovice měly znovu gólově navrch. Belej odcentroval, letenský stoper Kučera míč podskočil a Svoboda hlavičkoval přesně k tyči. Třetí branku Dynama přidal po přestávce novic v černobílém dresu Bureš, když osamocený ve vápně zkušeně obstřelil Bičíka. Domácí fotbalisté ale nesložili zbraně a v 72. minutě Michal Zelenka snížil. Vyrovnání ale už závěrečný tlak nepřinesl.

"Po sérii nepříznivých výsledků jsme se konečně chytili, přestože v poslední půlhodině jsme nad zápasem ztratili kontrolu," oddychl si budějovický kouč František Cipro, pod nímž se před utkáním povážlivě kývalo trenérské křeslo.

Výsledek:

Sparta Praha B - České Budějovice 2:3 (1:2). Branky: 33. Pergl, 72. M. Zelenka - 23. Plocek, 37. Svoboda, 61. Bureš. Rozhodčí: Racek. ŽK: Pergl, Volek - I. Svoboda, Mrkvička. Diváci: 126.

Sparta B: Bičík - Pergl (61. Žižka), Šimůnek, Š. Kučera, Loučka - Bíro (59. Volešák), Herzán (68. Honka), M. Zelenka, O. Sedláček, Volek - Jeslínek.

Č. Budějovice: Belic - Pončák, Skála, Homoláč, Bureš - Plocek (81. J. Němec), Dvořák, Vozábal, Belej - Svoboda (87. Pivoňka), Gruber (76. Mrkvička).

autor: čro čb | zdroj: ČTK