Čtvrteční Noční linka: Jezdili jste na sena a chmel?

15. červenec 2021

O dnešní téma si napsala paní posluchačka Mirka z Vancouveru, která nás pravidelně poslouchá. Jezdili jste se školou na brigády, konkrétně na sena nebo na chmel? Vzpomínáte na ně rádi? Jaké zážitky se vám při vzpomínkách vybaví? Užili jste si vedle práce i plno legrace? Jaké konkrétní situace se vám vybaví?

Na gymnáziu jsme chodili se spolužáky zavádět chmel. Před prvním semestrem na vysoké škole jsem jela na chmelovou brigádu do Brozan chmel už sklízet. Ve vzpomínkách zůstalo jen to pozitivní, pokud tam nebylo něco úplně ideální, je to už dávno zapomenuté.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.