Co dělají lékaři, když neléčí? I o tom byla řeč ve speciálním Zdravíčku Live

13. říjen 2016

To se tak jednou sešli ortoped, psychiatr a záchranář v Českém rozhlase České Budějovice. Ano, stalo se tak ve středu 12. října při veřejné nahrávce magazínu Zdravíčko. Hosty moderátorky Evy Kadlčákové byli lékaři Zdeněk Krátký, Jan Tuček a Marek Slabý.

Posluchači se mimo jiné dozvěděli, jaké situace lékaři řeší se svými pacienty a co dělají ve volném čase? Ortoped Zdeněk Krátký se věnuje například hudbě a divadlu, psychiatr Jan Tuček relaxuje při práci se dřevem nebo pěstování kaktusů a záchranář Marek Slabý rád maluje, sochaří a leští kapoty automobilovým veteránům.

Jak upozorňuje moderátorka Zdravíčka Eva Kadlčáková, Český rozhlas České Budějovice se dlouhodobě snaží přilákat veřejnost do své budovy: „Chceme mít nejenom své posluchače, ale i své diváky. Nebo nejlépe obojí v jednom. Takovým počinem bylo i Zdravíčko Live, jak pořadu pracovně říkáme. Sešli jsme se s našimi posluchači i respondenty osobně a užili si nevšední večer.“

Povídání se třemi doktory okořenil společenský "výběr z hroznů" Nezmarů - uskupení Restaurační kvartet, ve kterém vystupují Nezmaři Pavel Zajíc a Jim Drengubák, na mandolínu si s nimi zahrál Petr Novák, na banjo Vladimír Šamalík a jako host si za klávesy stoupl lékař Zdeněk Krátký.

Záznamy z pohodového setkání s lékaři si můžete poslechnout v audioarchivu zde (1. část) a zde (2. část).

Spustit audio