Budějovice remizovaly s Plzní

21. leden 2004

Hokejisté posledních Českých Budějovic nedokázali využít ve 42. extraligovém kole výhodu domácího prostředí ke snížení svého odstupu od třinácté Plzně a po remíze 3:3 dělí oba týmy deset kol před koncem základní části soutěže i nadále deset bodů.

Souboj nejslabších týmů tabulky se musel divákům líbit. Jihočeši měli herně trochu navrch, ale chvílemi jim svazovala ruce nervozita. Dvěma využitými přesilovkami ve třetím dějství odvrátila Plzeň nejen porážku, ale i hrozbu baráže. K otevření skóre stačilo domácím pouhých 72 vteřin od úvodního buly. Plzeňský obránce Cartelli rozehrál z pravého rohu nechtěně přímo na hůl Fadrnému, který prostřelil betony Málka. Úspěch povzbudil českobudějovické k vyvinutí značného tlaku, kterému se hosté dlouhé minuty bránili jen vyhazováním kotouče přes všechny čáry. Po sérii vyloučení se konečně dostali ke slovu hosté, kratičkou výhodu pěti proti třem ale nevyužili a nic nevytěžili ani ze zámku při vyloučení Fadrného. Početní výhody se naopak dařily domácím. Špaňhelovo držení potrestali po necelé minutě přesilovky, když odražený puk po Sailerově střele vrátil do branky pohotově Jakeš. Plzeňstí se však otřepali a Vostřák, ač tísněn, překonal Mezina. Jihočechům chvilku trvalo než se z úderu soupeře vzpamatovali, pak ale Bacul našel volného Kristka a Málek jen se štěstím vyrazil. Zahrozili také Štrba se Sailerem, na druhé straně jeli dva na jednoho Josef Straka a Andrašovský. Když poté nedůraznou obranu Plzně potrestal třetím gólem Kristek, zdálo se, že body zůstanou v Českých Budějovicích. Výhoda hráčů v poli ale nakonec svědčila i hostům. Přísné vyloučení Ondřeje potrestal Andrašovský a Plzeň se vrátila do hry. Další nápor Západočechů se však nekonal, Mezin akrobaticky zasahoval pouze před Vostřákem. Další vyloučení však nabídlo soupeři vyrovnání, o které se postaral opět Andrašovský, jenž usměrnil za běloruského brankáře Nedomův pokus od modré. Na dělbě bodů poté nic nezměnilo ani prodloužení.

autor: čro čb | zdroj: ČTK