Paměť národa v Karlových Varech má nového ředitele. Medailonek c. a k. dvorního fotografa Carla Pietznera
Už dva roky funguje v Karlových Varech pobočka Paměti národa – organizace, která zachycuje vzpomínky obyvatel České republiky. Novým ředitelem pobočky se stal Jaroslav Vyčichlo. Pozvali jsme si ho k mikrofonu, abychom se zeptali na činnost organizace zejména s ohledem na německou menšinu.
Navštívíme také Saské Švýcarsko, které se podobně jako české lesy chystá na klimatickou změnu.
Závěr pořadu patří fotografii. Připomeneme si zakladatele jednoho z největších a komerčně nejúspěšnějších fotografických ateliérů přelomu 19. a 20. století, c. a k. dvorního fotografa Carla Pietznera.
Jeho firma, která měla pobočky v řadě rakousko-uherských a německých měst, měla hlavní sídlo v Teplicích, kde Pietzner prožil téměř celý život.
Nakonec vás pozveme na výstavu frýdlantského fotografa G.J. Wurbse.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.