Zrození Třetí mízy pod vedením legendy jihočeského folku a bluegrassu Vojty Zíchy přináší mnoho dobré muziky

Vloni se probudila k životu Třetí míza, jinými slovy na základech proslulých jihočeských kapel Druhá míza a Sem Tam vznikla pod tímto názvem formace sestávající z legendy jihočeského bluegrassu a folku, tedy brilantního bandžisty a hráče na dobro Vojty Zíchy, kytaristy Tomáše Berky, baskytaristky Petry Želiborové a trojice skvělých zpěvaček Lenky Huszárové, Kristíny Dlouhé Nídlové a Pavly Panské.

Jak prozradila Lenka Huszárová, někdy na začátku loňského roku po posledním vystoupení Sem Tamu, které hostil českobudějovický rozhlasový studiový sál, se zrodil nápad, že by se dalo navázat na Vojtovu bývalou kapelu Druhá míza, převážně s jejím repertoárem.

Podle slov kapelníka Vojty Zíchy se Třetí míza již ale obohacuje novými vlastními písničkami Kristíny Dlouhé a Petry Želiborové a snaží se hrát po svém folk s prvky bluegrassu.

Zaznamenali jsme pro vás, v jaké výborné formě se Třetí míza představila 17. března tohoto roku v českobudějovickém Divadle U Kapličky v rámci cyklu Večery S.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...