Zprávy ve zkratce

Na tři miliony korun vyjde oprava fasády hlavní věže zámku v Hluboké nad Vltavou. Věž nyní kryje lešení. Těmito pracemi začala celková rekonstrukce fasády zámku.

Zastávka MHD na Křižíkově náměstí v Táboře bude od příštího týdne v rekonstrukci. Náhradní zastávka bude umístěna o několik metrů výš směrem na České Budějovice, zhruba do míst před prodejnu Sony.

Okresní muzeum v Jindřichově Hradci vydalo kalendář na rok 2002 s historickými fotografiemi okresního města. Podkladem byly skleněné negativy, kterých má muzeum ve svých sbírkách na dva tisíce.

Až do 12. srpna je ještě z technických důvodů uzavřen plavecký bazén v Prachaticích. V těchto dnech zde totiž probíhá rekonstrukce kotelny. Pravidelný provoz zahájí bazén opět 13. srpna.

Z 38 představení, která od 7. června uvedly soubory Jihočeského divadla před otáčivým hledištěm v zahradě českokrumlovského zámku, byla pouze tři zrušena pro nepříznivé počasí. V červnu to byla dvě představení baletu Carmen, v pátek pak Mozartova opera Don Giovanni; vstupenky na toto zrušené představení mohou diváci vrátit do 30 dnů v místě, kde je koupili.

Lehkomyslnost se nevyplatila 44 letému muži v Písku. Odložil si vpodvečer na popelnici před domem v Písku tašku s videokamerou, doklady a penězi. Než se z domu vrátil ven, byla taška pryč. Neznámý pachatel tak majiteli způsobil škodu za téměř sedmdesát tisíc korun.

V českobudějovické věznici skončil 55 letý občan Spolkové republiky Německo. Přijel nákladním autem do Čech z Rakouska a při hraniční kontrole se ukázalo, že je na jeho osobu podán požadavek na dodání do výkonu trestu. O jeho příjezdu byl informován Mětský soud v Praze, který muži určil jako místo výkonu trestu právě budějovickou věznici.

Hokejisté Plzně prohráli v úvodním utkání 2. kola Českého poháru v Rokycanech s Českými Budějovicemi 5:6. Vítěznou branku vstřelil v 54. minutě Roman Horák, který si navíc připsal dvě asistence. Za poražené skóroval dvakrát Radek Duda.

Fotbalista SK České Budějovice Tomáš Sivok podepsal dnes v poledne smlouvu s úřadujícím mistrem republiky Spartou Praha. Tento 17 letý odchovanec z Kamenice nad Lipou, který vstřelil ve druhém kole druhé ligy týmu HFK Olomouc dva góly, by ale měl na jihu Čech zůstat ještě jeden rok.

Spustit audio
autor: čro čb