Zpívat jako déšť - Jiří Korn a Gene Kelly

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Korn na zahájení Prix Bohemia Radio 2017

Zpěvák, stepař, tanečník, kterému sedí revuální žánr a umí se na něj připravit nejen vokálně a pohybově, ale taky se příslušně obléci. To všechno se o Jiřím Kornovi vědělo už od začátku 70. let, kdy nazpíval rozverný a typově přesný hit Yvetta.

Když se publiku v roce 1978 svěřil, že chce Zpívat jako déšť, bylo to jen logické vyústění právě zmíněného. Inspirací k téhle písni a stejně pojmenované show, s níž objížděl koncertní štace, pro něj byly staré taneční filmy s Fredem Astairem, Genem Kellym, Mauricem Chevalierem a dalšími velikány dneska už trochu pozapomenutého revuálního umění.

A samozřejmě už dávno ikonická skladba z amerického filmového muzikálu Singing In the Rain natočeného v roce 1952, kde si ji zamilován, s deštníkem v ruce vystřihl Gene Kelly.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová