Zpěvačky i pokladní beru stejným metrem, usmívá se módní návrhářka Hana Zelenková

21. únor 2024

Módní návrhářka Hana Zelenková tvoří v jihočeském Táboře. Už jako malá ráda oblékala papírové panenky, malovala si modely, vystříhávala. Vyučila se pánskou krejčovou a poté ještě absolvovala vyšší odbornou školu zaměřenou na módní návrhářství a design v Českých Budějovicích.

V současné době má módní studio v Klokotské ulici v Táboře. Chodí za ní klientky různého věku, včetně řady umělkyň. „Já ale všechny klientky beru stejným metrem, ať jsou to zpěvačky, nebo pokladní za kasou. Ani se jich na profesi neptám. Pro mě je důležitý ten člověk a abych pro něj vytvořila to, co on očekává,“ říká.

„A ze zkušenosti vím, že nejlepší reklama je ta živá, chodící. Myslím si tedy, že nepotřebuji nějaká velká jména, ale samozřejmě mi dělá radost, když mé modely díky nim cestují po celém světě,“ dodává.

Letošní trendy podle Hany Zelenkové přinášejí světlejší barvy a jemné tóny. „Lososová, béžová, smetanová. A když pastely, tak ve světlejších tónech – bledě modrá, světle zelená. Přirovnala bych to k období mezi válkami, kdy také móda vykvetla a přišel rozpuk. Teď to cítím také, takže věřím, že nás čekají lepší časy,“ komentuje.

I když módní návrhářka trendy sleduje, nejsou pro ni úplně zásadní a nenechá se jimi svazovat. „Já jsem vždycky chtěla být jiná a myslím si, že to je vlastně princip módy a výtvarných tvůrců, aby ukázali něco, co ještě nikdo neviděl, aby přišli s něčím novým,“ vysvětluje.

Rozhovor s módní návrhářkou Hanou Zelenkovou si poslechněte v magazínu Dámská jízda. Dále pořad přináší reportáž z výstavy exotických rostlin v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

Spustit audio

Související