Zlato z olympijských her a dcera Lucka. To jsou největší výhry Kateřiny Neumannové

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kateřina Neumannová

„Střídala jsem lyžařský svah v Písku na Hradišti, kanoistický oddíl na Otavě, tenis a další sporty“, vzpomíná Kateřina Neumannová na své dětství v Písku.

Dobrou studentku nakonec sport od školy odlákal a ona se už v pubertě odstěhovala od rodičů kvůli lepším tréninkovým podmínkám na Šumavu a střední školu dokončila ve Vimperku.

Na Horské Kvildě vytvořila tým s trenérem Stanislavem Frühaufem a sport a práce v lese přinesly brzy výsledky - Kateřina se stala dvojnásobnou juniorskou mistryní světa, jela na druhou olympiádu, kde skončila šestá a osmá a lyžování jí začalo živit.

„Moje první velká medaile byla v roce 1997 z mistrovství světa dospělých v Trondheimu v Norsku, to byl zlom, sen a odrazový můstek být lepší a lepší“, říká Kateřina Neumanová.

Pak přišel rok 1998 a Nagano - odsud už si Kateřina odvážela dvě olympijské medaile, ale stále jí chybělo zlato z mistrovsví světa nebo právě z olympiády.

Dlouho očekávaného vrcholu kariéry se dočkala po narození dcery Lucie. Všichni máme před očima zlatý finiš Kateřiny Neumannové a její objetí s tehdy tříletou dcerou na olympiádě v Turíně v roce 2006.

A jak prožívala konec sportovní kariéry, co dělá teď a jaké má plány? To si můžete poslechnout v pořadu Jihočeši.