Zítra bude otevřena nová příhraniční cyklotrasa

Nová příhraniční cyklotrasa vedoucí ze Slavonic přes České Velenice, Nové Hrady, Kaplici, Vyšší Brod až do Nové Pece bude ve čtvrtek dopoledne slavnostně otevřena na náměstí ve Slavonicích. Celá cyklotrasa spojující Slavonicko s oblastí Lipenska měří více než 200 kilometrů a všichni zájemci o cykloturistiku si ji mohou hromadně projet od zítřka (čtvrtek) až do neděle.

První etapu slavnostní projížďky, která startuje zítra v 10 hodin dopoledne, nám popsal Pavel Marek z Nadace pro výstavbu cyklotras: "První etapa začíná zítra ráno v 10.00 hod na náměstí ve Slavonicích. Vede přes Staré Město pod Landštejnem, Chlum u Třeboně do Suchdola nad Lužnicí. Délka je 59,5 km, převýšení 250 m a náročnost střední. Ze zajímavostí na trase lze jmenovat: město Slavonice, Nová Bystřice, Peršlák a Chlum u Třeboně, kde je barokní zámek s parkem, kostel a sklárna."

0:00
/
0:00

Slavnostní čtyřdenní akce pořádané u příležitosti otevření nové česko-rakouské příhraniční cyklotrasy se zúčastní zástupci Jihočeského kraje i zástupci jednotlivých měst a obcí, kterými zmíněná cyklotrasa vede.