Zimní stadion v Jindřichově Hradci dostane nové jméno, po Janu Markovi

3. duben 2013

Čeští hokejisté dnes v rámci Euro Hockey Challenge zavítají na jih Čech. V Jindřichově Hradci nastoupí od 17 hodin a 30 minut proti Lotyšsku. Na tamní zimní stadion ale diváci nevyrazí pouze kvůli samotnému zápasu.

„Těšíme se strašně. Za prvé tam jedeme hrát zápas, při kterém v Jindřichově Hradci bude po Honzovi Markovi pojmenovaný stadion, což je vynikající věc. Všichni to máme v hlavách, že tam tohle bude, a pro mě je to navíc pikantní v tom, že budu hrát doma,“ připomíná útočník Jiří Novotný slavnostní atmosféru zápasu.

Před několika měsíci bylo rozhodnuto, že zimní stadion v Jindřichově Hradci dostane nové jméno po Janu Markovi. Město tak vzdá holt místnímu rodákovi, který před více než rokem tragicky zahynul při leteckém neštěstí.

Hokejový svaz vyšel organizátorům akce vstříc a přesunul dva zápasy Euro Hockey Challenge právě do Jindřichova Hradce. Celý tým se bude chtít před vyprodaným hledištěm vytáhnout a svého soupeře ve slavnostní atmosféře pokud možno co nejpřesvědčivěji porazit.

Ve hře je totiž nejen slavnostní chvíle, ale také šance probít se do závěrečné nominace na mistrovství světa, které začne za necelý měsíc ve Stockholmu. Pro útočníka Jiřího Novotného bude duel navíc prvním v reprezentačním dresu, který odehraje v městě, kde s hokejem začínal.

„Očekávám ohňostroje a uzavření všech tříd v Hradci,“ pochechtává se Jiří Novotný.

Čtěte také

Oba duely, tedy ten dnešní i ten zítřejší, budou mít ještě jednu pikantnost. V roli hlavního kouče se po několikaleté odmlce představí Slavomír Lener, který coby svazový šéftrenér a generální manažer týmu musí zaskočit za Aloise Hadamczika, toho času na inspekční cestě v zámoří, a také za asistenta Josefa Palečka, kterého trápí zraněná kyčel.

autoři: pka , tej
Spustit audio