Zemřel Ludvík Mühlstein. Byl uznávaným rozhlasovým režisérem a sportovním komentátorem

22. srpen 2019

Ve věku 87 let zemřel v Českých Budějovicích významný rozhlasový režisér, publicista a spisovatel Ludvík Mühlstein, který zasvětil víc jak půl století rozhlasové práci.

Ludvík Mühlstein obsáhl ve své tvorbě prakticky všechny literární žánry: rozhlasové hry pro dospělé, mládež i děti, četby na pokračování (vč. dramatizovaných), povídky, pásma ze současné poezie i prózy, medailony, kratší literární útvary nebo jednotlivé básně do komponovaných pořadů, literárně-hudební pořady i kulturní publicistiku.

V roce 1956 založil v českobudějovickém studiu Československého rozhlasu s Otakarem Bílkem dětský dramatický rozhlasový soubor, který vedl 40 let, a dosáhl mnoha úspěchů.

Ludvík Mühlstein

Jako člen České ornitologické společnosti často spolupracoval s pražskou redakcí vědy a techniky pro mládež. Pro českobudějovickou fonotéku po dlouhých třicet let pořizoval nahrávky ptačích hlasů a o své vášni k přírodě napsal několik knih.

Ludvík Mühlstein byl taky uznávaným sportovním komentátorem, dlouhé roky spjatým s populárním pořadem S mikrofonem za hokejem.

Čtěte také

V roce 1996 přijal od Vlastimila Ježka Cenu generálního ředitele Českého rozhlasu za mimořádný dlouhodobý přínos pro Český rozhlas.

Poslední rozloučení s panem Ludvíkem Mühlsteinem se uskuteční 29. srpna ve 14 hodin v krematoriu sv. Otýlie v Českých Budějovicích.

Český rozhlas České Budějovice si Ludvíka Mühlsteina připomene v sobotu 24. srpna v pořadu Jihočeši. Začíná po 18. hodině.

 

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.