Závodníkům budějovického Fight Clubu se daří, obnovili tu i cvičení pro starší

22. říjen 2018

Fight Club České Budějovice skvěle bodoval v Plzni. Fotbalisté Dynama a Táborska hráli už v pátek. Krajský přebor má za sebou jedenáct kol. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Českobudějovický Fight Club patří mezi nejlepší v České republice. Jihočeši nyní uspěli na soutěži Euro Grand Prix Plzeň.

Předseda Fight Clubu Petr Beníšek měl pro závodníky po návratu z Plzně jen slova chvály. „Pro nás je to určitě nejdůležitější a nejnáročnější závod v České republice, protože tam jezdí závodníci z mnoha států, hlavně západní a severní Evropy, ale třeba i Izraele,“ říká.

Soutěž tak podle něj ukáže, jak jsou na tom závodníci Fight Clubu ve srovnání s Evropou. „V celkovém hodnocení jsme skončili na třetím místě. Toho si moc vážíme a je to pro nás závazek,“ dodává Petr Beníšek.

Děti z vesnice mají výrazně lepší fyzičku než ty z města, říká trenér karate v Horní Stropnici

Soustředění klubu Karate Sokol z Českých Budějovic v Horní Stropnici

Malá obec v Novohradských horách Horní Stropnice hostila soustředění Klubu karate Sokol z Českých Budějovic. To se tam odehrává pravidelně už několik let, ale letos bylo trochu jiné. Trenér a držitel černého pásu Dobrin Stojčev totiž založil ve Stropnici nový klub a je docela překvapený, jak se venkovským dětem daří.

Na nedostatek mladých si českobudějovický klub nemůže stěžovat. „Dětí je hodně, a to jak mezi závodníky, kteří už se tomu věnují intenzivně, tak z letošních náborů. Přišlo téměř 150 nových cvičenců ve věku od tří let až dvanácti let, dokonce jsme obnovili cvičení pro starší, pro rodiče, což je takový nový trend,“ popisuje předseda.

Aby děti uspěly na republikové a mezinárodní úrovni, musí trénovat každý den. Mezi mladé talenty patří David Kastl, jehož snem je jet na olympiádu. „Taťka dřív dělal karate, takže mě k tomu přivedl. Začalo mě to strašně bavit, tak jsem u toho zůstal,“ vypráví.

Sportovní ozvěny výsledkově:

Fotbalisté Dynama České Budějovice vyhráli nad Hradcem Králové 3:1. Na tři góly Davida Ledeckého nahrál Jiří Kladrubský.

Jedenácté kolo Ondrášovka krajského přeboru přineslo tyto výsledky: Rudolfov – Milevsko 3:1, Blatná – Lom 1:1, Dražice – Katovice 3:2, Osek – Český Krumlov 3:3, Protivín – Roudné 2:1, Želeč – Olešník 2:1, Hluboká – Jankov 1:3 a Třeboň – Čimelice 1:3.

V čele tabulky týmy ztrácely. První je Olešník (25 bodů), druhý Český Krumlov (22 bodů), třetí a čtvrtý dvacetibodový Lom a Dražice. Předposlední jsou Čimelice (9 bodů) a poslední je osmibodový Protivín.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.