Zapečte si papriky po středomořském způsobu

Papriky jsou výborná sezónní zelenina. Pokud vás už nebaví klasická plněná paprika, máme pro vás několik tipů, jak zpestřit váš jídelníček. Nejdřív ale jeden skvělý recept s přímořskou příchutí…

Zapečené papriky s olivami a kapary

Nejdříve upečte papriky v celku v troubě tak, aby šly pak po spaření v mikroténovém sáčku oloupat. Pokud to neučiníte, nevadí, ale musíte počítat s tím, že se vám pak slupka bude pálit a připalovat a zároveň bude stále tvrdá, prostě, že pokrm nebude taková dobrota, jak má být.

Pečené a zapařené papriky oloupejte, případně opláchněte. Vyjměte z nich jádřince s jadýrky a nakrájejte je na podélné širší pruhy. Potom vymastěte pekáček, vysypte ho strouhankou a následně do něho vkládejte proužky paprik. Na ně pak dejte posekané olivy, nakládané kapary a oregano, čili dobromysl jakož i jemně nasekanou zelenou petrželku. Nezapomeňte maličko vše osolit. Navrch pak přijde nasypat strouhanka smíšená s trochou olivového oleje. Pak už se jen vše zvolna peče v troubě tak dlouho, až je strouhanka na vrchu opečená.

V jiném receptu ze španělské kuchyně se strouhanka promíchá se sýrem a provlhčí smetanou a pochopitelně se vše opět pomalu zapeče. Takto upravené papriky jsou naprosto skvělé. Mají výbornou chuť, zvláštně voní, a pokud je budete servírovat jako netradiční přílohu třeba k pečenému masu a rýži, vyčarujete na talíři chuťový koncert

Plněné papriky

Plněné papriky

Když jsem se díval do několika věhlasných kuchařek na úpravu paprik, našel jsem vždy nějakou variaci na plněnou papriku. V podstatě se vždy jedná o úpravu velmi podobnou té naší klasické, kdy naplněné paprikové lusky nejprve spíše dusíme a poté pečeme na cibuli a pokrájených rajčatech. Vybral jsem několik variant jejich úpravy.

S rýží a sýrem
Náplň snadno uděláte, když na pánvi orestujete na oleji česnek a cibulku, zastříknete dobrým kečupem přidáte vařenou rýži, trochu bazalky a posekané vlašské ořechy. Samozřejmě osolte a pak přidejte nastrouhaný sýr čedar. Vše naplňte do čistých lusků. Do každého z nich dejte kousek bobkového listu a pečte či duste na cibuli a rajčatech.

S masem a houbami
Záleží na vaší chuti, ale pokud budete chvátat vezměte syrovou drůbeží sekanou a vmíchejte ji do houbové dušeninky s cibulkou. Přidejte případně jedno vejce trochu zelené bazalky a naplňte. Do klasického základu z cibule a rajčat přidejte dvě lžíce plnotučné hořčice a dejte péci.

S rybí paštikou
Nasekejte si ve strojku fáš z čistého rybího filé přidejte kopr, sůl, koření na ryby a rozšlehané vejce. Přimíchejte měkký tvaroh a povařenou mrkev krájenou na kostičky a jako další ozdobu čerstvý či mražená zelený hrášek. Vzniklou fáš naplňte do paprik a pečte na rajčatech a cibuli s divokým kořením.

autor: Petr Stupka