Zakázané ovoce se stalo britskou romantickou knihou roku

Jedním dechem podle svých slov přečetla Mirka Nezvalová knihu Jojo Moyesové Zakázané ovoce. Doporučuje ji proto posluchačkám svého pořadu Dámská jízda.

Zakázané ovoce je první knihou, která své autorce vynesla prestižní britské ocenění pro nejlepší romantickou knihu roku. Jojo Moyesová ho pak znovu získala za Poslední dopis od tvé lásky.

Příběh Zakázaného ovoce začíná v poklidném přímořském městečku Merham, které se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když místní stojaté vody rozčeří příchod bohémské skupiny s nejasnými vzájemnými vztahy.

Šílené výčitky – další kniha autorky bestsellerů Manželovo tajemství a Sedmilhářky

Kniha Šílené výčitky australské spisovatelky Liane Moriarty

Stačí malá chvilka nepozornosti… Tak zní podtitul knihy Šílené výčitky, kterou napsala úspěšná australská spisovatelka Liane Moriarty. Zalistovala jí autorka pořadu Dámská jízda Mirka Nezvalová.

Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. Návštěvníci sem přicházejí a odcházejí, že se dveře netrhnou, nikdy se tu nemluví o normálních věcech, jako je například počasí a kolik co stojí v krámě, zato o umění se všichni hádají v jednom kuse.

A do pohybu se pomalu dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech a které vyvolávají neodbytnou otázku, zda lze vůbec vlastní minulost nechat jednou provždy za zády…

Spustit audio

Odebírat podcast

Související