Začíná Země Živitelka. Živě se na výstaviště přenesete ve vysílání Českého rozhlasu

26. srpen 2015

V areálu Výstaviště České Budějovice ve čtvrtek 27. srpna startuje 42. ročník výstavy Země Živitelka. Až do úterý 1. září se zde představí téměř 500 firem z Česka i ze zahraničí, které nabídnou široký sortiment výrobků a služeb pro zemědělství a potravinářství. Program jedné z nejvýznamnějších českých zemědělských výstav přiblíží Český rozhlas České Budějovice živě přímo z místa.

Máte-li rádi dechovku, nezapomeňte přijít v pátek 28. srpna na Den dechovky Českého rozhlasu České Budějovice. Ve spolupráci s Kubešovým hudebním vydavatelstvím jsme pro návštěvníky výstavy opět připravili tradiční celodenní hudební program v Pivovarské zahradě. Všem příznivcům dobré dechovky už od deseti hodin zahrají kapely Horalka z Domažlic, Třeboňská 12 a Babouci. Přímý přenos uslyšíte mezi 12. a 13. hodinou. Těšit se můžete na zajímavé povídání se členy Třeboňské 12, kteří se postarají i o hudební stránku přímého přenosu. Celým dnem i živým vysíláním provede moderátor Petr Kronika.

Sobota 29. srpna bude na výstavě Země Živitelka dnem Národních dožínek, tedy velkým svátkem všech zemědělců. I tentokrát můžete oslavovat společně s Českým rozhlasem České Budějovice. V odpoledním čase po 14. hodině vám moderátorka Hana Šoberová přihlásí živě přímo z Pivovarské zahrady. Dvouhodinový přímý přenos zprostředkuje atmosféru veletržního hemžení a nabídne řadu zajímavých hostů.

V ranním vysílání Českého rozhlasu České Budějovice se samozřejmě každý den dozvíte to nejzajímavější a nejdůležitější, co Země Živitelka nabízí. Připravujeme pro posluchače také podrobné zpravodajství a pravidelné dopravní informace.

Země Živitelka na českobudějovickém výstavišti

Těšíme se na vás na českobudějovickém výstavišti nebo živě na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice – 106,4 MHz pro jižní Čechy, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko – anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...