Zábava, kultura, závody. Bohatý program u jihočeské přehrady opět nabídne Lipno Sport Festival

13. červen 2024 15:18

Okolo vody, na ní a dokonce i v ní se bude od 16. do 25. srpna odehrávat Lipno Sport Festival. Pořadatelé, kterým velí olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, slibují pár dní po skončení olympijských her v Paříži nevšední zážitky.

„Lipno Sport Festival už dávno není akce jenom o sportu, ale máme ho založený na třech pilířích. První je každodenní program pro každého, nezávodní, volnočasový. Druhým pilířem je kulturní program a třetím jsou závody,“ říká ředitelka festivalu Kateřina Neumannová.

Festival u jihočeské přehrady Lipno podle ní nabízí program zdarma. „Pouze na registrovaných závodech je menší startovné, ale jinak kdo přijede, ten si prakticky celý program může užívat zadarmo,“ upřesňuje.

Když se řekne Lipno, každého napadne především jezero. Podle výkonného ředitele festivalu Milana Beneše se aktivity budou odehrávat i přímo ve vodě. „Plánujeme opět úspěšný den vodních sportů. Kanoisté pojedou slalom na divoké vodě a pak se zapojí i do našeho programu. Lidé si s nimi budou moci zasoutěžit na různých plavebních prostředcích, ať už jsou to kánoe, paddleboardy nebo dokonce matračky,“ usmívá se.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související