Za humny nečíhá drak, ale zážitky, tak se vydej na cestu, říká cestovatel Jakub Venglář

2. srpen 2019

„Hory, podzemí a veškerá místa, kde je co objevovat, jsou mým přirozeným prostředím výskytu,“ píše o sobě na cestovatelském webu Za horami Jakub Venglář.

„Věřím, že zážitky jsou to jediné, co nám nikdo (kromě Alzheimera) nemůže vzít. Proto se snažím žít tak, abych jednou, až mi sestřička s bryndáčkem přijde utřít poslintanou bradu a nohy mě stěží donesou za dveře záchodu, měl na co vzpomínat,“ dodává.

Jakub Venglář je autorem webu Za horami.cz, kde sdílí své zkušenosti, fotky a postřehy z cest po místech, kam noha běžného turisty moc často nevkročí.

Rozhovor s cestovatelem moderuje Hanka Šoberová.

autor: Český rozhlas České Budějovice
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.