Z dvojnásobné vraždy v Českých Budějovicích obvinila policie šestatřicetiletou ženu

26. červenec 2021 14:15

Policie obvinila ze sobotní dvojnásobné vraždy v Českých Budějovicích šestatřicetiletou ženu. Podle kriminalistů stíhaná usmrtila starší ženu a nezletilého člověka. Hrozí jí za to až výjimečný trest.

Vražda se stala v bytě na jednom z největších českobudějovických sídlišť Vltava. „Pachatelka se po činu dala na útěk, který skončil po několika desítkách minut jejím zadržením policisty z oddělení hlídkové služby. Ženu zadrželi nedaleko místa spáchání činu,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Dodal, že vzhledem k tomu, že obětí je i nezletilý člověk, nebude policie zveřejňovat další podrobnosti tragédie.

Jde o čtvrtou letošní vraždu v kraji. Před týdnem obvinili jihočeští kriminalisté sedmatřicetiletého muže ze smrti mladé ženy v obci u Temelína. Stíhaný je ve vazbě a hrozí mu až výjimečný trest. Tragédie se stala před dvěma týdny. Muž je podle policie podezřelý z toho, že ženu ubil k smrti, vraždu spáchal zvlášť trýznivým způsobem.

První letošní vražda v jižních Čechách se stala v dubnu na Prachaticku. Zemřela čtyřiatřicetiletá žena, kriminalisté obvinili pětačtyřicetiletého muže. Žena se pohřešovala od 14. dubna, policisté nakonec objevili její tělo ukryté v objektu na Prachaticku.

V květnu obvinila policie sedmadvacetiletého muže z vraždy starší ženy na Jindřichohradecku, hrozí mu až výjimečný trest.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související